Řekněte toho o sobě na seznamce co nejvíc a udělejte dobrý dojem

Seznamujte se úspěšně
Seznamujte se úspěšně

Všichni máme rádi tajemství, ale také nikdo nechceme “kupovat zajíce v pytli”. Při seznamování je dobré být sám sebou, protože jen takto zaujmete pro sebe toho pravého partnera, nebo naopak nezaujmete toho nepravého, což je dobře.

Pravda a upřímnost funguje také na seznamce

Co tedy o sobě říct hned a s čím vyčkat? Určitě nic nezkazíte tím, když o sobě poskytnete obecné informace, které si o vás na základě vašeho jména, či fotografie stejně každý vygooglí. To znamená věk, stav, počet dětí, zaměstnání, popřípadě záliby, které stejně brzy vyplavou na povrch (a o něčem si přece povídat musíte). Ale i tak – osobní informace mají opravdu čas, takže křestní jméno, věk a případně foto, nebo nějaký popis stačí. Vhodné je také vyplnit pravdivě odkud jste – je to užitečné pro druhé i pro vás, takže pokud jste třeba z Prahy a okolí, určitě to uveďte pravdivě.
Asi snažit se někomu namluvit, že jste abstinent, co miluje všechny sporty na světě a přitom mít na sociálních sítích jen fotky s lahváčem se s tím, co o sobě uvádíte, tak příliš neslučuje. Takže opravdu je lepší nelhat. Nebo jinak – prostě vsaďte na pravdu a upřímnost a to ne kvůli Facebooku, který vše prozradí, ale proto, že přece chcete již od začátku budovat pevný vztah.

Prodejte své přednosti, ale nevychloubejte se

Co ale například zmínit nemusíte je, že vlastníte dvougenerační dům a chatu na Lipně, nebo naopak nevlastníte nic a bydlíte v podnájmu, protože to je přece věc, o kterou v první řadě nejde. Samozřejmě se hezky vyjímá u vaší fotky popisek “finančně dobře zajištěn(á)”, ale není lepší si nechat také nějaké tajemství zvláště v případě, že jste opravdu za vodou?

Určitě bych o sobě také hned nevyklopil(a), že v noci hrozně chrápu, skřípu zubama a nebo že jsem hrozný bordelář-ka… protože to všechno jsou věci, se kterými se asi člověk hned nechlubí a nejde ani o to, jestli to je pravda, ale o určitý osobní projev. I ředitelky a úspěšní manažeři hrozně chrápou, ale přece se tím nebudu chlubit. Stejně jako to, s kolika lidmi jsme chodili, nebo sdíleli postel či sprchu, protože tahle informace nikdy nikomu neprospěla a opravdu to nemá žádnou hlubší váhu. Naopak to může již do počátků vnášet zbytečné pochybnosti a stíny.

Úplně nejjednodušší a nejpřínosnější je být sám sebou. Ono ne nadarmo se říká, že vrána k vráně sedá a to platí nejen v negativním slova smyslu, ale i v tom pozitivním. A pokud se budete přetvařovat a nebudete sami sebou, určitě k sobě tu pravou vránu, vrabčáka, nebo ledňáčka prostě nenajdete a váš způsob seznamování bude úplná ztráta času!

Ale co vám budeme radit, jak na to, my věříme, že si určitě poradíte a máte se seznamováním dost zkušeností.