Kde se koná první rande? Místo jako zásadní faktor při výběru outfitu

První rande jsou velkou událostí, na kterou je dobré se maximálně připravit. Člověk by nejraději zaujal, což je logické, na druhou nechce vycházet až příliš ze své zóny komfortu, protože chce působit tak, jakým skutečně je. Přetvářky se na první rande nenosí, ovšem takové elegantní kalhoty s košilí ano. Nakonec však poslední slovo bude mít místo, kde se vůbec poprvé tváří v tvář setkáte.


Foto: Unsplash.com

Na procházku nosíme pohodlnost

Zejména když je ve vašem okolí krásný park, proč si dávat schůzku v nějaké zapadlé kavárně? Když navíc přeje počasí, je pobyt na čerstvém vzduchu ideální. Takový piknik nebo jen procházka působivou přírodou je víc než dobrý nápad, navíc vám toto místo setkání umožňuje obléknout se především do maximální pohodlnosti.

Pokud zvolíte pohodlné džíny, případně volnější kalhoty ke kotníkům, tenisky na nohy a lehký svetr, který bude kombinací formálnosti a méně formálního stylu, budete se cítit dobře a bude z vás vyzařovat opravdu příjemná, pozitivní energie. Navíc se nebudete bát předklonit, dámy si nebudou muset kontrolovat, jestli jejich šaty ukazují víc, než se sluší a patří, čili příjemné odpoledne je zajištěno.


Foto: Unsplash.com

Když se setkáváte v baru

Nijak neobvyklé jsou i schůzky v baru. Lidé se zkrátka setkají po práci, mají chuť si něco vypít, cítí se poté uvolněněji. Což je naprosto logické, první rande bývá zdrojem příjemného (či méně příjemného) chvění a alkohol je možností, jak své bariéry či brány alespoň trochu otevřít a vést bezproblémovou konverzaci. 

Pakliže se setkáváte v baru, dámy mohou volit více odvážné outfity, které budou nést sexy prvky. Nemusíte nutně vystavovat výstřih nebo ukazovat celou délku svých nohou, ale stejně tak nemusíte přijít s usedlými modely, které budou bez jakéhokoli příslibu. Ideální jsou šaty s odhalenými rameny, které však budou délkově ke kolenům čili neodhalí víc, než je zapotřebí. Pánové zase mohou vsadit na více uvolněný outfit, který se doplní o košili rozepnutou na pár knoflíčků, rukávy mohou být vyhrnuty k loktům.

Chystáte se na večeři?

Špetku (nebo spíše gram) elegance si zaslouží první rande, ke kterému dochází v restauracích. Elegantní kalhoty doplněné o košili, případně delší šaty ke kotníkům s jemným výstřihem a doplňky v podobě perlového náhrdelníku jsou přesně tím, s čím druhou polovičku sedící naproti vám odzbrojíte.


Foto: Budchlap.cz

Při sestavování ideálního outfitu do restaurace platí, že méně je více. To platí nejen u oblékání, ale ženy na pravidlo musí myslet i při líčení se. Zapomeňte na výrazné linky nebo tmavé stíny, které budou pokrývat celé vaše víčko. Vhodný je elegantnější, méně výrazný make-up. Pakliže je pro vás nudou, zpestřit ho můžete výraznější rtěnkou v odstínu, který k vaší pleti i outfitu dokonale sedne.

Nemusíte splašeně nakupovat

Když člověku na prvním rande opravdu záleží, má tendenci obejít obchody a obléknout si něco nového, aby se udělal dobrý první dojem. Vždyť právě na prvním dojmu nejvíce záleží. Jenže nové neznamená vždycky lepší. Vaše skříň může ukrývat celou spoustu vhodných alternativ, jen se je nebojte vynést ven. Ušetříte tím nejen čas, ale také peníze, které neutratíte za kousek, který, kvůli ukvapené koupi, navíc nebude tím pravým ořechovým.


Foto: Budchlap.cz

Raději se vyplatí vsadit na takové kousky, které už dobře znáte a ve kterých víte, že se cítíte dobře. Pokud chcete pro vás možná nudný nebo nedostatečný outfit trochu okořenit, stačí koupit nějaký módní doplněk, kterým ho posunete na vyšší level. Co třeba šátek, který se uváže kolem krku, v pase nebo na hlavě? Případně pásek je vhodná alternativa, dámy ocení, že hezky zvýrazní siluetu přesýpacích hodin. Nebo nové boty, případně hodinky jsou také tím, co outfit dotvoří, pokud vám přijde nedostatečný.