Kde postavit router podle feng-shui? Změna místa zlepší energii domova

feng shui router placement in modern czech home
Spread the love

Věděli jste, že podle některých odborníků může umístění routeru ovlivnit nejen rychlost internetu, ale i atmosféru v bytě? Nedávno jsme se o tom docela vášnivě bavili s kamarády u piva na Letné — a nestačil jsem se divit, kolik lidí řeší „energie Wi-Fi“ skoro jak zdraví. Možná trochu přitažené za vlasy… nebo na tom přece jen něco je?

Proč řešit feng-shui u routeru? Není to blbost?

Přiznám se — na první pohled mi to přišlo trochu ulítlé. Ale pak jsem si vzpomněl na kolegu z práce, co si nechal přeskládat postel a počítač podle pravidel feng-shui a tvrdil, že se mu hned lépe spí. Některé principy z toho už dávno používáme, aniž bychom to tak pojmenovávali: třeba necpeme postel pod okno nebo nevěšíme zrcadlo na východ… proč tedy nevyzkoušet i router?

Základní tipy: kam s ním (a kam rozhodně ne)

  • Střed bytu: Podle tradičního feng-shui je srdce domova místo, kde proudí energie nejvíc. Router tady může šířit signál rovnoměrně — ale pozor: ne v každé domácnosti je rozumné tahat kabel skrz obývák.
  • Vyhněte se ložnici: Kombinace signálu a „spánkové“ energie prý nedělá dobrotu. Upřímně — radši bych si v ložnici popovídal offline a elektroniku odsunul jinam.
  • Ne na zem, ne do rohu: Mám ověřeno — jakmile router stojí u topení nebo v koutě, internet se zhorší a sousedé pod námi ho možná chytí lépe než vy. To samé podle feng-shui: rohy blokují energii, působí těžkopádně.
  • Kuchyně? Radši ne: Technika a páry z jídla, případně lednice za zády, nejsou ideální. Prý to už zkusila sousedka odvedle a pak běhala pořád s mobilem na chodbu.
  • Nad dveře, na polici: Určitě lepší řešení — router je výš, šíří signál do prostoru a podle některých škol feng-shui proudí „čchi“ otevřeně.

feng shui home wifi router placement minimalist interior

Jak router neškodí vašemu Qi — a kdy radši zavřít oči…

Ano, čínské učení je trochu záhadné. Ale když jsem zkusil router posunout („jen na zkoušku!“), manželka říkala, že byt jakoby ožil. Možná placebo, možná ne — ale rozhodně funguje jedno: nejlepší signál = méně rozčilování, tedy lepší nálada.

Mimochodem, rozvěsit kolem routeru hromadu suvenýrů z dovolené nebo květináčů není moc moudré. A to mi neřekla žádná učitelka feng-shui, ale technik z O2. Prý se signál odráží, kde nemá, a my pak nadáváme, že nám sekají filmy na Netflixu.

Rychlé tipy na závěr (nejen pro milovníky harmonie)

  • Použijte co nejdelší kabel od modemu, ať máte volnost se umístit. Je to fuška, ale já už obětoval i koberec.
  • Nebojte se testovat — pohybujte routerem pár dní různě po bytě, sledujte, jak se mění atmosféra i signál. Někomu sedne jeden roh, někomu střed chodby.
  • Pokud nemáte možnost změny, zkuste aspoň uklidit okolí routeru a neobkládejte ho knihami. Fakt to pomáhá — vyzkoušeno na vlastní oči.

[IMAGE2]modern czech living room feng shui energy wifi router[/IMAGE2>

Na závěr: Inspirujte se, ale poslouchejte sebe

Zaručený návod stejně neexistuje — to mi potvrdil známý z Brna, co má router v záchodě (neptejte se proč!) a tvrdí, že mu to tak vyhovuje. Věřte intuici, ne každému pravidlu. A jestli vám jeden kout domu připadá klidnější než druhý, nebojte se zkusit změnu. Možná si z toho nakonec uděláte malý domácí experiment. no, uvidíte sami…

Máte svoje tipy, zkušenosti nebo praštěné příhody s routerem? Klidně pište do komentářů, nebo to proberte příště v hospodě — debaty o energii domova jsou teď stejně v kurzu jako debaty o počasí.